21032

Theater

Troupe Courage | Katrien van Beurden

Harlekino

Koop tickets
  • za 28-03
    20:00
    Theaterzaal
    € 21,50

Harlekino is het indrukwekkende, geestige en ontroerende levensverhaal van Katrien van Beurden. Katrien reisde de wereld rond met een tas vol maskers. Ze richtte Troupe Courage op, met spelers uit alle windstreken. In Harlekino neemt ze je mee op een caleidoscopische reis vol rauwe emoties, komische absurditeit en betoverende verhalen. 

 

 

Centraal in de voorstelling staat het beroemde personage Harlekino, de iconische underdog, met zijn onvermoeibare strijd om altijd te blijven spelen. 

Katrien reisde van Iran naar India, van Amerika naar Palestina. Onderduikend bij de Argentijnse maffia, achterop de brommer in Jamestown, hangend met de jongeren van Jenin bij de bekende hummustent en werkend bij de straatarme cowboys van Montana, ontmoette ze de Harlekino’s van nu. 
Tot haar reis in 2020 abrupt tot stilstand komt: ze heeft kanker. In de MRI, luisterend naar het ritmische gepiep, vraagt ze zich af: Hoe doe ik dat? Spelen met de dood? 

Over Katrien van Beurden
Katrien van Beurden is oprichtster en artistiek leider van het internationale theatergezelschap Troupe Courage. In mei 2023 werd Katrien van Beurden benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau – een erkenning voor haar grenzeloze inzet om theater actueel en onmisbaar te maken. Als een van de weinige vrouwen in de geschiedenis haalde ze de Commedia dell’ Arte uit zijn stoffige context en maakte er universeel en springlevend theater van.

Na afloop staat er een drankje voor je klaar.

Performer/schrijver Katrien van Beurden
Collectieve begeleiding Titus Tiel Groenestege Thomas van Ouwerkerk, Alaa Shehada, Sacha Muller en AnneFé de Boer
Maskers Den Durand
Muziek Remy van Kesteren, Bernard van Beurden
Publiciteitsfoto Dario & Misja Photography
Zakelijke leiding Monique Bos
Productie Aafke de Vries
Femke Halsema - Burgemeester van Amsterdam

“Haar theater viert de menselijke veerkracht en herinnert ons eraan nooit de moed te verliezen.”