11991

Film

Oppenheimer met inleiding door Kevin Toma

Koop tickets
11992

Film

Oppenheimer met inleiding door Kevin Toma

Koop tickets
11993

Film

Oppenheimer met inleiding door Kevin Toma

Koop tickets

Op 30 juli vanaf 14:00 uur is er een speciale inleiding van Volkskrant-journalist Kevin Toma over de atoombom in film, aan de hand van de parels uit de filmhistorie. Aansluitend is de Christopher Nolans film Oppenheimer te zien.

Klik hier om tickets te bestellen voor Oppenheimer alleen.

Naar aanleiding van de release van Christopher Nolans Oppenheimer, buigt Volkskrant-filmjournalist Kevin Toma zich over enkele filmklassiekers uit het atoomtijdperk, om te onderzoeken wat deze films met elkaar delen (of juist niet) als het gaat om de verbeelding van de atoombom.

Van horror en sciencefiction tot oorlogsdrama’s en monsterfilms: filmmakers speculeerden volop over de nucleaire toekomst die ons te wachten zou kunnen staan. Door de val van het communisme leken deze onderwerpen tot het verleden te behoren, maar nu de mondiale nucleaire dreiging door de oorlog in Oekraïne drastisch is toegenomen, kan het zinvol zijn om terug te kijken naar die films.

NB: De filmscènes die tijdens de lezing worden vertoond kunnen beelden bevatten die als schokkend worden ervaren.

Over Oppenheimer

Na de inleiding gaan we kijken naar Christopher Nolans film Oppenheimer. 

De wetenschapper J. Robert Oppenheimer leidt het zeer geheime Manhattanproject met onder meer de Hongaarse wetenschapper Edward Teller, die de waterstofbom uitvindt. Oppenheimer is uiteindelijk verantwoordelijk voor de uitvinding van de atoombom. In deze epische thriller zien we het fascinerende verhaal van de raadselachtige man die om de wereld te redden het risico moet nemen dat deze wordt verwoest.


* De inleiding begint om 14:00 met daaropvolgend een korte pauze. Daarna begint de film. Het programma eindigt om 19:30 uur.
 

Over Oppenheimer
De Volkskrant ★★★★

"'Oppenheimer' gebruikt op weg naar zijn nachtmerrieachtige climax de kracht van de herhaling."

Trouw ★★★★

"‘Oppenheimer’ is een veelzijdige historische vertelling over de ‘vader van de atoombom’"

NRC

"'Oppenheimer' bereikt een ongekende psychologische diepgang voor een Hollywood-film."

Regie Christopher Nolan
Cast Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Benny Safdie, Michael Angarano, Josh Hartnett, Rami Malek
Land Verenigd Koninkrijk,VS
Jaar 2023
Duur 180 minuten
Taal Engels gesproken
Kijkwijzer

Bekijk de trailer