-
wo 25-0320:00Theaterzaal€ 15,50
De serie Tent van het Oosten heeft zich inmiddels bewezen als een groot succes! Jawdat Shaabo stelt ook dit seizoen weer een uniek programma samen, waarin muzikanten je meenemen op een muzikale reis door diverse culturen in Noord-Afrika, het Midden-Oosten en Centraal-Azië.
Binnen deze culturen bestaan er veel gemeenschappelijke tradities en gebruiken. Van eten, muziek, religie, ceremonies, kleding en dans tot de grootste gemeenschappelijke deler: het Arabische alfabet. De reeks biedt een podium voor muzikanten die zowel de rijke muzikale erfgoederen van hun eigen cultuur vieren, als experimenteren met verrassende fusies van oosterse en westerse invloeden. Verwacht een boeiende mix van muziek en cultuur die grenzen overschrijdt!
“Eenheid vormen in diversiteit”
Jansouz collective (2012) is de muzikale vertelling van hun interpretatie van multiculturalisme in de Iraanse culturele beschaving. Sepand Dadbeh (artistiek directeur) en Khorshid Dadbeh (hoofdartiest) noemden hun muziekcollectief Jansouz, naar de artiestennaam van hun grootvader, een beroemd maestro op het gebied van zang en culturele geschiedenis van de Perzische muziek.
De leden van Jansouz zijn opgegroeid en tot bloei gekomen in een rijke artistieke omgeving. Ze werken samen met internationale artiesten en combineren de muzikale zelfdiscipline van de oude musici met een nieuw begrip van de moderne tijd. De kern van deze benadering is in de eerste plaats een weergave van de archetypische menselijke helden die zich losmaken van hun afkomst en een uitdagend pad inslaan, gekweld door verdriet en nostalgie, reizend binnen en buiten zichzelf, totdat ze uiteindelijk tot een nieuw besef van de tijd en het zijn komen.
Na afloop staat er een drankje voor je klaar.






